Відкриття 10 липня 2014 року Денного Центру соціальної адаптації для умовно засуджених та достроково звільнених «Крок за кроком» на базі Жовтневого районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції м. Дніпропетровська стало можливим завдяки тривалій цілеспрямованій співпраці громадських організацій міста, керівництва управління Державної пенітенціарної службі України у Дніпропетровській області та фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».

Головна мета створення Центру — робота в напрямку соціальної адаптації для умовно засуджених та достроково звільнених з місць позбавлення волі. Медичні фахівці вважають цей контингент, більшість представниких якого є споживачі ін’єкційних наркотиків, групою підвищеного ризику інфікування вірусом імунодефіциту людини, інфекцій, що передаються статевим шляхом, туберкульозу тощо.

 

Комплексний підхід у вирішенні медико-психологічних проблем споживачів ін’єкційних наркотиків, соціальний супровід дозволить змінити поведінку кожного клієнта на більш безпечну та стати повноцінним членом суспільства — відновити документи, отримати тимчасове житло та реєстрацію, отримати медичні послуги, включаючи безоплатне консультування та тестування на ВІЛ, вірусні гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом, взяти участь у програмі замісної підтримувальної терапії, отримувати антиретровірусну терапію, навчитися професії та працевлаштуватись.

Громадська організація «Дорога життя Дніпро» взяла на себе зобов’язання до кінця поточного року надати такі послуги щонайменше 200-м клієнтам, які перебувають на обліку в підрозділах районних кримінально виконавчих інспекціях та вживали чи вживають наркотики, в тому числі:

  1. Допомогти у працевлаштуванні — не менш, як 10 особам;
  2. Допомогти у відновленні документів — не менш, як 50 особам;
  3. Забезпечити консультування та тестування швидкими тестами на ВІЛ не менш, як 80 особам;
  4. Забезпечити соціальний супровід та переадресацію до відовідних фахівців усіх клієнтів з позитивним результатом швидкого теста на ВІЛ;
  5. Забезпечити тестування швидкими тестами на інфекції, що передаються статевим шляхом та гепатити не менш, як 80 особам.

 

Адреса центру: м. Дніпропетровськ, проспект Героїв, 9 Жовтневий районний підрозділ КВІ.

 

Контактна особа: Калініченко Світлана Миколаївна

Тел. 098-447-20-25