Громадська організація

«Дорога життя Дніпро»

«Справжня свобода колишніх засуджених»

            Створення Центру адаптації для бездомних колишніх в’язнів.

Що включає в себе поняття справжня свобода? Яка якість життя на волі? Можливість мати «дах над головою», поїсти, отримати розуміння, підтримку, медичну допомогу, роботу і не стати вигнанцем у суспільстві!

Ми всі відносимось до групи ризику, сьогодні ти бізнесмен, завтра ти банкрут, сьогодні ти прем’єр міністр завтра ти ЗЕК або все навпаки.

В Україні в 2012 році за гратами знаходилось 147 112 в, язнів. Станом на 1 липня 2012 року на обліку в органах внутрішніх справ перебувало 261,7 тис. раніше судимих осіб. Серед них майже 143,9 тис. — звільнених з місць позбавлення волі; 14,6 тис. — перебували під адміністративним наглядом; 86,7 тис. засуджених за злочини малої і середньої тяжкості.

Небезпечна поведінка колишні засуджені, які мають нестабільні життєві умови,   призводить до їх повторного ув’язнення.

У нашому місті працює Центр соціальної допомоги на Свердлова 56, де можуть переночувати тільки 25 осіб з 19.00 до 5.30 ранку. Тому ті, що звільнилися  та  не мають свого житла, повертаються в колишні місця перебування – притони, або  поповнюють ряди БОМЖів. У зв’язку з відсутністю житла, харчування, одягу, документів і роботи вони повертаються до вживання алкоголю, ін’єкційних наркотиків що призводить до незахищених статевих контактів,  порушення закону.  Багато факторів впливають на темпи поширення ВІЛ / ІПСШ / гепатитами серед колишніх засуджених. Без психологічної та інформаційної підтримки під час адаптації в суспільстві вони не справляються з ситуацією.

Організація «Дорога життя Дніпро» виступила з ініциативою відкриття Центру адаптації бездомних колишніх в,язнів «Шанс» в нашому місті, що  дасть можливість його клієнтам стати повноцінними членами суспільства. Робота Центру допоможе частково зняти проблему бездомності, поширення соціально небезпечних інфекційних захворювань, злочинів.

Планується охопити послугами Центру тих, хто прибуває в м. Дніпропетровськ після звільнення з колоній і потребує специфічної допомоги: житла, соціальної, юридичної, психологічної підтримки. Всі реабілітанти пройдуть тестування на ВІЛ/гепатити/туберкульоз та отримають медичну допомогу в повному обсязі через мультидисциплінарні команди, які працюють в лікувальних закладах нашого міста.   До 30 звільнених  проживатимуть в Центрі на протязі 3-х  місяців, за цей час вони отримають можливість адаптуватися до життя в суспільстві, відновити документи та знайти роботу. Консультанти Центру будуть працювати за принципом «рівний-рівному».

Ініціативу організації «Дорога життя Дніпро» підтримали:  дніпропетровська обласна рада департамент охорони здоров,я в особі директора В.Г. Гінзбург, дніпропетровська міська рада департамент охорони здоров,я в особі директора О.О. Рудяка, обласний департамент виконання покарань в особі заступника начальника управління О.В. Ведмідського,  обласний СНІД центр в особі головного лікаря І.В. Чухаловой, міський протитуберкульозний диспансер в особі головного лікаря К.Д. Бордюга.

На підставі цієї підтримки ми звернулися до губернатора з питанням розгляду оренди приміщення на льготних умовах. Орендна плата за нежитлове приміщення 289,8 кв. м. на сьогодні становить 3 723,09 грн щомісячно без комунальних послуг. Ми отримали відмову від директора департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської Ради О. В. Величко.

В квітні місяці 2013 року звернулися до заступника голови обласної ради з виконавчого апарату начальнику відділу з питань внутрішньої політики  Безуглому Д.Г. з проханням сприяти в отриманні  льготної оренди, так як наша організація є неприбутковою, але на жаль відповіді ми так і не отримали. Наше звертання до народного депутату  України Є.В. Морозенко залишилось без відповіді.

Сьогодні є приміщення, є ентузіазм, волонтери з колишніх засуджених. Але відсутні кошти для відновлення цього приміщення. В приміщенні відсутня вся комунікація  та електрифікація. Є нагальна потреба в будівельних  матеріалах: фарба, шпаклівка, дошки, пісок, шпалери, клей, кахельна плитка, взагалі  все, що необхідно для ремонту внутрішнього приміщення. А також екстрено необхідно замінити покрівлю, хоча б частково!

Організація звертається до  тих, хто розуміє та підтримує нашу ініціативу допомогти створити Центр для колишніх засуджених!  Ми будемо вдячні будь-якої допомоги!

Адреса організації м. Дніпропетровськ вул. Свердлова 103/3

Контактний телефон 056 716 78 57; 098 4472025

Світлана Калініченко