Назва організації: ГО «Дорога життя Дніпро»

Звітний період: 01.01.2017 – 30.06.2017

1. Загальний опис діяльності за проектом (коротко описати виконання пунктів робочого плану      компонентів проекту)

 

 

04М Профілактика ВІЛ у виправних закладах

 

В рамках напрямку було охоплено 1090 клієнтів, з них 1078 (101,51%) отримали 2-і та більше консультацій.

Виїзди в колонії відбувалися згідно плану 2-а рази на місяць в кожну колонію.

Проведено всі заплановані заходи:

1. Проведено індивідуальні та групові консультації соціальних працівників на території колоній  СВК-21, СВК-94 та ДВК-89

2. Проведено мотиваційні  інтерв’ювання для тестування на ВІЛ, організовано проведення після тестового консультування з залученням психолога Демиденко Т..

3. Проводиться тестування на базі СВК-21, СВК-94 та ДВК-89 в лабораторіях колоній , тестують лаборанти колоній. Наше завдання підготувати до тестування або провести після тестове консультування при негативному результаті.. Всього протестовано 400 клієнтів., з них 48 отримали позитивний результат після аналізу ІФА. Через недовіру до тюремних лікарів 2 клієнти пройшли тестування вже маючи підтверджений ВІЛ+ статус. Всі отримали індивідуальну  та групову консультації соціальних працівників, всі 48клієнтів переведено в напрямок 11М.

3. Організовано транспортування біоматеріалів в лабораторію обласного СНІД центру та доставка результатів лікарю консультанту та в медичні відділи колоній, що значно полегшує роботу медичного персоналу та прискорює початок лікування засуджених, мотивує їх для тестування на ВІЛ.

4. Подовжено проведення  індивідуальних консультацій  психолога в СВК-21 в окремій кімнаті, яку відремонтовано за кошти організації.

5. Проведено тематичну  акцію в СВК-21, СВК-94 та ДВК-89, присвячену Дню боротьби зі СНІДом в травні 2017 року.

6. Розповсюджено інформаційні матеріали щодо профілактики ВІЛ.

7. Проведено заходи з професійного вигорання для працівників напрямку — святкування днів народження та державних свят, що  підтримує в організації позитивний настрій  та сприяє поліпшенню психологічного стану співробітників.

    Всі клієнти напрямку отримали щонайменше по 2-і послуги, активну участь в реалізації напрямку приймали волонтери СВК-21, ДВК-89 та ДВК-94.

09М Соціальний супровід АРВ-лікування ВІЛ-позитивних осіб

 

 В рамках напрямку було охоплено 1727  клієнтів, з них 1689 (105,56%)осіб отримали по 4 та більше консультацій. На АРТ знаходяться 1461 особи, що становить  130,45%. На сьогодні активно проводиться підготовка до АРТ нових клієнтів.

  З початку 2017 року мають результати діагностики на CD4-945 осіб та результати ВН-861 особа. З 1453 клієнтів,які знаходяться на АРТ мають діагностику ВН з показником  менше 1000 копій — 673 особи.

Розпочато роботу інтервенції   «Школа пацієнта», всього набрано в Школу 146 клієнтів. Деякі з них хто активно приймав участь у « школі» та ти хто з малозабезпечених сімей отримали по 2 набори.

Всього роздано 248 наборів. Закупівлю узгоджено з фінансовим відділом БО «Мережа».

Проведено всі заплановані заходи:

1.Організовано  роботу соціальних працівників за технологією кейс-менеджменту (оцінка потреб,формування прихильності,скринінг на туберкульоз,телефоне нагадування,отримання державних виплат і пільг, оформлення /відновлення  документів,(пере)оформлення групи інвалідності,доступ до соціальних та медичних ресурсів,оскарження дій осіб/органів).

2.Проводились консультації соціальних працівників (оцінка, план, формування прихильності та ін..),

телефонне нагадування,індивідуальне представництво  інтересів клієнтів ,патронаж соціальних  працівників на території клієнтів.

3.індивідуальні консультації психолога ,транспортування клієнтів до ЛПЗ,доставка препаратів.

11М Соціальний супровід ВІЛ-позитивних осіб у виправних закладах

 

В рамках напрямку було охоплено 173   клієнтів, з них отримали 4 та більше консультацій 168 клієнтів.

  На АРТ перебувають 98 клієнтів, з них в 2017 розпочали АРТ 16 осіб.

В 2017 році  53 клієнти пройшли тестування на ВН та СД4, ці данні внесено в електронну базу даних.

На жаль для внесення в електронну базу ми не маємо на сьогодні всіх даних по АРТ, СД4 та ВН в зв,язку з тим, що ці данні не було внесено в бази колоній.

   Не на АРТ 75 осіб, постійно проводяться мотиваційні консультації – індивідуальні та групові соціальним працівником та психологом. Психолог розпочав роботу з 16 травня.

      Є 9 клієнтів (ГонСеСе181286, МикДмЮр180685, КазАнВа050488, ГорВаВа191165, КомВіВі091283, ШумІгЛе040277, КузВіЮр181285, МілВіВі130978, ЖерГеОл071083) які категорично відмовляються від АРТ по різним причинам, найчастіші – чекають звільнення, релігійні мотиви, високі клітини СД4, побічні ефекти заважають роботі на станку, часта зміна препаратів, гепатит С  — потрібно лікування, тяжкі побічні ефекти, дуже добре самопочуття.

 Протягом півріччя постійно проводиться транспортування біоматеріалів  (в тому числі крові на ІФА , СД4 та ВН) в обласний та міський СНІД центри.

Всього за звітній період було здійснено 18 візітів соціального працівника Явтушенко С.

   Проведено всі заплановані заходи:

1.консультації соціального працівника

2.індивідуальне представництво інтересів клієнтів

3.надання тематичних інформаційних матеріалів

4.консультації психолога

5.транспортування біоматеріалів

6.консультації лікаря інфекціоніста.

      Волонтери СВК-21 активно допомагають в розповсюдженні літератури та інформації про новини в рамках напрямку.

93 чоловіки перебувають на АРВ-терапії.

Клієнта ШишДмВа090277ч переведено з ДВК-89 (тубзона)  до СВК-94.

2. Успіхи у виконанні проекту (випадки з клієнтами, додаткова діяльність за напрямками проекту, налагодження нових партнерських зв’язків, залучення спонсорів, позитивні результати адвокації, позапланове  навчання фахівців проекту тощо. Яким чином зазначені успіхи сприяли реалізації проекту)

Відкрито новий сайт надання послуг при КД Синельниківської ЦРЛ Дніпропетровської області. Це розширило доступ до послуг ВІЛ сервісу всім мешканцям м. Синельниково. Завдяки супроводу соціального працівника 68 клієнтів взято в проект, з них в цьому році розпочали лікування АРТ 50 осіб.

Завдяки програмної діяльності при фінансової підтримці  Європейської комісії (Конвіктус) та Німеччини (GIZ) розширено доступ до послуг для наших клієнтів  з статусом ВПО, а саме: консультації юриста, психолога, курси ПК, семінари «Юридичні питання для ВПО», послуги коворкінг- центру та хостел, які оборудовані в нашому  Центрі «Шанс заради життя» на вул. Бельгійській 3.Завдяки цьому клієнти, які знаходяться зі статусом ВІЛ-позитивні та проживають в межах області мають можливість на момент обстеження знаходитися від 1 до 3-х діб у хостелі,а також скористуватись коворкінг- центром для потрібної для них інформації.

 

Для цієї категорії клієнтів створені всі умови для повноцінного проживання,а саме:

 

-душова кімната,туалет. Є пральна машина.

-облаштована кухня всіми приладдями;

-кімнати тимчасового пребування мають ліжка,постільну білизну,рушники,предкроватні світильники та плазмені телевізори;

Налагоджено тісна співпраця з районними центрами Червоного Хреста, постійно надається гуманітарна допомога клієнтам у вигляді одежі для жінок та дітей.

Проводяться групи  взаємодопомоги для жінок ВПО, які потерпали від насилля, серед них клієнтки 09 М напрямку – 3 особи.

Завдяки реалізації проекту «OCF+CITI CDC», які працюють при п’яти кабінетах довіри налагоджена тісна діяльність мультидисціплінарних команд. Клієнти з кодом 102.1(активні споживачі) супроводжуються кейс-менеджерами проекта та передаються соціальним працівникам в «Школу пацієнтів» для подальшої прихильності до початку лікування.

При посередництві керівника організації Світлани Калініченко був складений перелік медичних працівників колоній для додаткового навчання по тематиці ВІЛ/СНІДу.На робочій зустрічі при обласном СНІД-центрі був зроблен запит до Києва в ЦО ЛЖВ  Агеєвій Ірині. При її підтримці була надана можливість навчання медичних робітників колоній на курсах у період з березня по квітень 2017 року.

Здійснюється постійна переадресація ВІЧ- позитивних клієнтів,які звільнюються в цьому році в партнерські організації БО БТ «Всеукраїньска мережа ЛЖВ м. Дніпро» та БО БТ «Всеукраїньска мережа ЛЖВ м. Кривий Ріг».

Важливим досягненням також слід  відмітити  той факт, то продовж півріччя жоден з клієнтів  напрямку 09М не  припинив приймати АРВ-терапію.

 

                                                Успішні історіі напрямку 09

Соцпрацівник Шистя Валерій

Працівники ГО «Дорога  життя Дніпро» відвідали реб.центр для тестуваннята  та видачи літературы. При проведенні тестування була виявлена МінОлОл 120281 с позитивним результатом. Працівники проєкта «Зниження  шкоди» передали

Олену мені для надання допомоги в проходжння аналізів и постановки на ДУ в ГЦС.

В ході бесіди було з’ясовано, що Олена раніше стояла на обліку у фтизіатра та інфекціоніста і навіть приймала АРВ терапію 2 місяца. В результаті відсутності інформаціі щодо лікування  та прихильності к АРВ терапіі  коли Олена відчула себе краще вона перестала приймати терапію. Також з’ясувалось,що Олена хворіла на туберкульоз легенів.З лікуванням туберкульозу було так само:не маючи інформаціі і відчувши себе краще вона через місяць втекла з тубдіспанцера. В зв’язку з цим вона змінила місце проживання. Лікар Інфекціоніст призначив Олені ряд аналізів,а так само КТ органів грудноі клітини. Будучи клієнткою ГО”Дорога життя Дніпро” аналіз КТ був зробленний безкоштовно. За результатами аналізів було виявлено туберкульоз легенів .Олену госпіталізували в тубдіспанцер. З Оленою була проведена оцінка потреб і консультація по захворюванню ВІЛ+ТБ,консультація про прихільність туб. терапіі і АРВ терапіі,про правильний прийом препаратів і проведена бесіда про побічні ефекти і резестентності до препаратів.

На сьогоднішній день Олена вже чотири місяці приймає АРВ терепію. Фізичне та психологічне сомопочуття покращилось.

Олена познайомилась з хлопцем. Він без ВІЛ статусу. В ході проведення консультацій про дискордантні пари Олена прийняла рішення про розкриття свого статусу. Розмова відбулася, вони залишаються разом.

 

Соц. працівник Колесникова Галина.

З лікарем ГЦС було прийнято рішення розшукати клієнтку Наталю(ТихНаСе161178),яка перебувала на стаціонарному лікуванні в лікарні Швидкоі допомоги,де пройшла обстеження на ВІЛ. Мною був проведений виізд за місцем проживання Наталіі. Клієнтка була знайдена та доставлена до лікаря ГЦС. На момент зустрічі з лікарем,клієнтка не знала про свій статус,але були скарги на втрату ваги,постійну температуру 37.5,слабкість,швидку стомлюваність. Клієнтка перебуває у шлюбі. Було проведено дослідження чоловіка на ВІЛ,він віявився позитивним. Лікар призначив повний обсяг сдачі аналізів. Мною було проведено соц.супровід,також була проведена консультація ”Рівний рівному” про стадіі розвитку ВІЛ,про подвійну проблему ВІЛ+ТБ і була надана псих. підтримка.

Наталя та іі чоловік були доведені до АРВ терапіі. На даній момент беруть участь в програмі ”Школа пацієнта”. Прихильність до АРВ терапіі висока. Психологічний і фізичний стан покращився.

 

.Соц. працівник Лоза Тетяна

В квітні2017 року соц.працівники ГО”Дорога життя Дніпро” за наполяганням завідуючої ГЦС здійснювалі обхід неактивноі дисціплінарноі групи. В ході обходу була виявлена ОроНаЮр050781,яка стояла на обліку з 1999 року,але за весь цей час обстеження не проходила,лікування не приймала. Наталя знала про свій статус,але йти боялася.

Родина підтримку не чинила. З Наталею була проведена консультація  “рівний -рівному”,запропоновано соц.супровід.

Наталя пішла на контакт. Вона пішла на консультацію до завідуючоі ГЦС. Були здані аналізи(CD-4,В/Н,нирково-печінковий комплекс). Наша організація надала безкоштовну плівку для рентгену. Був проведен огляд гінеколога та здані аналізи. В ході обстеження було виявлено рак шийки матки. Як тільки прийшли аналізи з ГЦС,була призначена АРВ терапія. Наталя в супроводі соц.працівника ГО “Дорога життя Дніпро” відвідала онколога і так як стадія раку була ще занедбана,вдалося обійтися конусним чищенням,яка залишає можливість в подальшому мати дітей. Наталя отримує послуги в” школі пацієнта”,відвідує групи самодопомоги,приймає АРВ терапію. Чоловік був протестовіний на ВІЛ за допомогою швидких тестів,які надала ГО”Дорога життя Дніпро”. Він виявився негативним. Для повноі впевненості в цьому,в супроводі соц.працівника Г О”  Дорога життя Дніпро”,він здав ІФА в ГЦС.Відповідь негативна. Були дані рекомендаціі пройти обстеження через 6 місяців.

 

Соц. працівник Кулікова Тетяна

На ПОШ звернулась клієнтка Вікторія, переселенка з Донецька. Була протестована ДКТ працівниками ПОШ. Результат позитивний. Клієнтка за згодою була передана кейс-менеджеру. У Вікторіі психо-соціальні проблеми. Вона переселенка, СІН, має групу інвалідності ,потребувала в переоформленні групи. Було створено план роботи. Клієнтка пройшла обстеження  в ГЦС-21,з успіхом стала на Д/У. Організація допомогла клієнтці зробити КТ ОГП безкоштовно в супроводі соціального працівніка. Того ж часу клієнтка розпочала прийом АРВ терапіі.Я допомогла Вікторіі переоформити групу інвалідності, супрводжуючи на здачу аналізів і консультаціі спеціалістів. Були пред’явлені адреси громадських організацій і благодійних спільнот, які надають допомогу переселенцям.Було надано соц-супровід в дані організаціі за придбанням допомоги( харчові набори, ваучери на ліки, побутову хімію, засоби особистої гігієни). Кліентка була  проведена на вул.Квірінга,3, де вона була прийнята в проект«Рука допомоги». В пректі вона отримала консультацію юриста, психолога, нарколога і гуманітарну допомогу(речі).На сьогоднішній день самопочуття клієнтки покращилось. Вона добре  прихильна к АРВ-терапии і вдячна своєму соц.працівнику і ГО ” Дорога життя Дніпро” за надання послуг і допомоги.

 

Соц. працівник Гречанова Світлана

С МДК з лікарем КД 6 при полікліниці було прийнято рішення розшукати клієнтку Вікторію (СенВіБо120180),яка з 2009 року припинила приймати АРВ терапію. Мною було проведено  виїзд за місцем проживання Вікторіі.

Клієнтка була знайдена  та доставлена до лікаря кабінета довіри №6.Вона була в поганому фізичному та психологічному стані. Також були скарги на постійну температуру, зниження ваги,слабкість. Лікарем було назначено діагностування КТ ОГП та аналізи у повному обсязі. Було надано соц .супровід на діагностику. Також була проведена консультація «рівний-рівному» про стадіі розвитку ВІЛ,про подвійну проблему ВІЛ+ТБ і була надана психічна підтримка.  Вікторіі були надані карти послуг ГО” Дорога життя Дніпро”

Клієнтці була призначена АРВ терапія та прифілактика ТБ.Вікторія була долучена до програми «Школа пацієнта»та пройшла усі сесіі. Був надан харчовий набір.Чоловіку Вікторіі, Андрію, зробили тест на ВІЛ. Тест був позитивний. Андрій (БалАнАл140173) здав усі аналізи та став на АРВ терапію. Він також був долучен до програми «Школа пацієнта»та пройшов усі 6 сесій.

На цей час  у Вікторіі та Андрія  прихильність до АРВ терапіі висока. Фізичний та психічний стан покращився.

 

Соц.. працівник Усікова Олена

У  ГО “Дорога життя Дніпро” звернулась Ліна(ЛегЛіВо040372)щоб пройти тестування на ВІЛ. Аналіз виявився позитивним

Я провела Ліну для здачи ІФА в ГЦС та для отримання консультаціі лікаря інфекціоніста. Лікар призначив ряд обстежень і рентген. Після отримання результата аналізів,лікар команди МДК призначив клієнтці  КТ ОГП для підтвердження висновку. ГО ”Дорога життя Дніпро”  допомогла Ліні зробити КТ безкоштовно. У  Ліни було виявлено ТБ легенів іі було госпіталізовано  в ГТД №2.

З Ліною була проведена консультація «рівний -рівному»,щодо прихильності до АРВ терапіі . Була проведена оцінка потреб клієнтки.

Ліна також була долучена до  «школи пацієнта»,вона пройшла усі 6 сесій та отримала харчовий набір.

На даний час  фізичний та психічний стан Ліни покращився.

За час проходження сесіі у Ліни виробилася 100% прихільності до АРВ терапіі та диспанцерного спостереження. Зараз Ліна закінчує лікування ТБ в стаціонарі та буде переведена на підтримуючу фазу. Стан Ліни стабілізувався.

 

Соц. .працівник Пліско Ірина

У гастроінституті за результатами швидкого експрес-тесту на ВІЛ був виявлений клієнт РедОлОл140186. Клієнт був супроводжений в ГЦС до лікаря для постановки на Д / У та здачи необхідних аналізів. Мною було проведено соціальний супровід, також була проведена консультація про стадіі розвитку ВІЛ / СНІД, про подвійну проблему ВІЛ / ТБ і лікуванні вірусного гепатиту С, про дії АРВ -препаратів на організм, була надана психологічна підтримка.

Клієнт знаходиться у шлюбі. Було обстеження чоловіка на ВІЛ. Аналіз виявився негативний. Олександру була призначена АРТ терапія, прийом препаратів переносить добре. На даний час бере участь в програмі «Школа пацієнта», прихильність до АРТ-терапії висока. Психологічний і фізичний стан покращився. З клієнтом постійно  підтримується контакт і видавалися дисконтні бланки для проходження діагностики

Успішні історіії напрямку 11М и 04М.

Психолог – Демиденко Тетяна.

З початку моєї діяльності в колоніях на посаді психолога, я стала «заочною» учасницею понад 30-ти життєвих історій. У чомусь вони схожі, чимось дуже сильно відрізняються. Але знайомство з кожною з них починалося з обережністю, недовірою, страхом і в той же час з цікавістю і надією.

Сьогодні я можу з упевненістю сказати, що успішні історії вже є. Хочу виділити деякі з них.

3 людини, які навідріз відмовлялися отримувати лікування (АРТ), успішно почали приймати АРВ-терапію з чітким розумінням важливості, необхідності цього кроку, цілей і завдань АРТ, основних показників для їх контролю (CD4 і ВН).

У травні один з клієнтів при отриманні чергових результатів аналізів категорично відмовився від отримання АРТ. Після консультації, протягом якої виявляв і заперечення, і торгувався, і навіть заплакав, клієнт прийняв рішення про необхідність почати курс лікування. Він визнав, що мотивація для цього кроку сильна і безкомпромісна: зниження ризику інфікування подружжя і можливість народження здорової дитини.

А ще один з клієнтів, який демонстрував агресію і ворожість до всіх і всього, на сьогоднішній день кардинально змінився. Справа в тому, що, дізнавшись про свій статус, він сказав про це дружині, яка чекала його 3 роки. Дізнавшись про те, що у нього ВІЛ, дружина одразу подала документи на розлучення. Клієнт жив з образою і страхом, що ніколи не зможе знайти другу половинку, припинив приймати терапію, був занурений в свої думки, виявляв апатію, агресію. На сайтах-підтримки для ЛЖВ дізнався про можливість знайомитися і спілкуватися по інтернету, обмінюватися інформацією та досвідом. Хтось з клієнтів починає замислюватися про майбутнє на волі, хтось визначає для себе мотивацію для змін, у кого-то відбувається переоцінка життєвих цінностей, хтось починає правильно розставляти пріоритети …

Сподіваємося на успішні історії наших клієнтів і надалі.

 

Соц. працівник — Явтушенко Сергій.

В одній з колоній, консультуючи засуджених, я зустрів свого старого знайомого, з яким дружив з дитинства. Дізнавшись його діагноз, я поцікавився, чи приймає він терапію. Він запевнив, що приймає. Побачивши результати його вірусного навантаження я здивувався і направив його на консультацію до лікаря інфекціоніста, він ухилився від прийому і зізнався, що не п’є таблетки тому, що йому ставало від них погано. Я провів з ним бесіду і пояснив, як важливо не переривати лікування. Для закріплення результату я попросив нашого психолога Тетяну поспілкуватися з ним і підтримати на початку прийому АРТ. Через 3 місяці після початку прийому АРТ за результатами В / Н я побачив позитивну тенденцію. На сьогоднішній день Олександр вже звільнився, продовжує прийом терапії, влаштувався на роботу за моєю рекомендацією. Маю велику надію, що у нього більше не буде переривання АРТ.

 

Соц. працівник — Українцев Євген

Один з моїх клієнтів, 34 років, колишній наркоспоживач, неодноразово відмовлявся від проходження тесту на ВІЛ, пояснюючи, що менше знаєш — краще спиш. Я налагодив з ним довірчі відносини. Клієнт став частіше цікавитися питаннями з ВІЛ. Я поступово розвіяв всі його страхи, недовіра до лікарів і він зважився пройти тестування на ВІЛ. Результат виявився позитивним, клієнт був у розпачі. Я проконсультував його, пояснив, що треба робити в таких ситуаціях. В результаті він звернувся до лікаря інфекціоніста, дообстежувався. Лікар призначив йому АРТ.  Я постійно був з ним на зв’язку, пояснюючи  вплив початку прийому терапії та побічні ефекти. Всі страхи і труднощі початкового етапу залишилися позаду. Клієнт відчуває себе набагато краще. Відносини між нами зміцнилися. Я вважаю, що впорався зі своїм завданням, тобто допоміг йому в складній ситуації змінити своє життя на краще.

3. Проблемні моменти виконання проекту (причини невиконання пунктів робочого плану та планових показників тощо; які кроки були прийняті для вирішення ситуації)

4. Коментарі співробітників БО «МЕРЕЖА» (заповнюється лише співробітниками Мережі ЛЖВ)

Назва організації: ГО «Дорога життя Дніпро»

Звітний період: 01.01.2017 – 30.06.2017

 

1. Загальний опис діяльності за проектом (коротко описати виконання пунктів робочого плану компонентів проекту)


 

04М Профілактика ВІЛ у виправних закладах

 

В рамках напрямку було охоплено 1090 клієнтів, з них 1078 (101,51%) отримали 2-і та більше консультацій.

Виїзди в колонії відбувалися згідно плану 2-а рази на місяць в кожну колонію.

Проведено всі заплановані заходи:

1. Проведено індивідуальні та групові консультації соціальних працівників на території колоній  СВК-21, СВК-94 та ДВК-89

2. Проведено мотиваційні  інтерв’ювання для тестування на ВІЛ, організовано проведення після тестового консультування з залученням психолога Демиденко Т..

3. Проводиться тестування на базі СВК-21, СВК-94 та ДВК-89 в лабораторіях колоній , тестують лаборанти колоній. Наше завдання підготувати до тестування або провести після тестове консультування при негативному результаті.. Всього протестовано 400 клієнтів., з них 48 отримали позитивний результат після аналізу ІФА. Через недовіру до тюремних лікарів 2 клієнти пройшли тестування вже маючи підтверджений ВІЛ+ статус. Всі отримали індивідуальну  та групову консультації соціальних працівників, всі 48клієнтів переведено в напрямок 11М.

3. Організовано транспортування біоматеріалів в лабораторію обласного СНІД центру та доставка результатів лікарю консультанту та в медичні відділи колоній, що значно полегшує роботу медичного персоналу та прискорює початок лікування засуджених, мотивує їх для тестування на ВІЛ.

4. Подовжено проведення  індивідуальних консультацій  психолога в СВК-21 в окремій кімнаті, яку відремонтовано за кошти організації.

5. Проведено тематичну  акцію в СВК-21, СВК-94 та ДВК-89, присвячену Дню боротьби зі СНІДом в травні 2017 року.

6. Розповсюджено інформаційні матеріали щодо профілактики ВІЛ.

7. Проведено заходи з професійного вигорання для працівників напрямку — святкування днів народження та державних свят, що  підтримує в організації позитивний настрій  та сприяє поліпшенню психологічного стану співробітників.

    Всі клієнти напрямку отримали щонайменше по 2-і послуги, активну участь в реалізації напрямку приймали волонтери СВК-21, ДВК-89 та ДВК-94.

 

09М Соціальний супровід АРВ-лікування ВІЛ-позитивних осіб

 

 В рамках напрямку було охоплено1727  клієнтів, з них 1689 (105,56%)осіб отримали по 4 та більше консультацій. На АРТ знаходяться 1461 особи, що становить  130,45%. На сьогодні активно проводиться підготовка до АРТ нових клієнтів.

  З початку 2017 року мають результати діагностики на CD4-945 осіб та результати ВН-861 особа. З 1453 клієнтів,які знаходяться на АРТ мають діагностику ВН з показником  менше 1000 копій — 673 особи.

Розпочато роботу інтервенції   «Школа пацієнта», всього набрано в Школу 146 клієнтів. Деякі з них хто активно приймав участь у « школі» та ти хто з малозабезпечених сімей отримали по 2 набори.

Всього роздано 248наборів. Закупівлю узгоджено з фінансовим відділом БО «Мережа».

Проведено всі заплановані заходи:

1.Організовано  роботу соціальних працівників за технологією кейс-менеджменту (оцінка потреб,формування прихильності,скринінг на туберкульоз,телефоне нагадування,отримання державних виплат і пільг, оформлення /відновлення  документів,(пере)оформлення групи інвалідності,доступ до соціальних та медичних ресурсів,оскарження дій осіб/органів).

2.Проводились консультації соціальних працівників (оцінка, план, формування прихильності та ін..),

телефонне нагадування,індивідуальне представництво  інтересів клієнтів ,патронаж соціальних  працівників на території клієнтів.

3.індивідуальні консультації психолога ранспортування клієнтів до ЛПЗ,доставка препаратів.

 

11М Соціальний супровід ВІЛ-позитивних осіб у виправних закладах

 

В рамках напрямку було охоплено 173   клієнтів, з них отримали 4 та більше консультацій 168 клієнтів.

  На АРТ перебувають 98 клієнтів, з них в 2017 розпочали АРТ 16 осіб.

В 2017 році  53 клієнти пройшли тестування на ВН та СД4, ці данні внесено в електронну базу даних.

На жаль для внесення в електронну базу ми не маємо на сьогодні всіх даних по АРТ, СД4 та ВН в зв,язку з тим, що ці данні не було внесено в бази колоній.

   Не на АРТ 75 осіб, постійно проводяться мотиваційні консультації – індивідуальні та групові соціальним працівником та психологом. Психолог розпочав роботу з 16 травня.

      Є 9 клієнтів (ГонСеСе181286, МикДмЮр180685, КазАнВа050488, ГорВаВа191165, КомВіВі091283, ШумІгЛе040277, КузВіЮр181285, МілВіВі130978, ЖерГеОл071083) які категорично відмовляються від АРТ по різним причинам, найчастіші – чекають звільнення, релігійні мотиви, високі клітини СД4, побічні ефекти заважають роботі на станку, часта зміна препаратів, гепатит С  — потрібно лікування, тяжкі побічні ефекти, дуже добре самопочуття.

 Протягом півріччя постійно проводиться транспортування біоматеріалів  (в тому числі крові на ІФА , СД4 та ВН) в обласний та міський СНІД центри. 

 

Всього за звітній період було здійснено 18 візітів соціального працівника Явтушенко С.  

 

   Проведено всі заплановані заходи:

 

1.консультації соціального працівника

2.індивідуальне представництво інтересів клієнтів

3.надання тематичних інформаційних матеріалів

4.консультації психолога

5.транспортування біоматеріалів

6.консультації лікаря інфекціоніста.

 

      Волонтери СВК-21 активно допомагають в розповсюдженні літератури та інформації про новини в рамках напрямку.

93 чоловіки перебувають на АРВ-терапії.

Клієнта ШишДмВа090277ч переведено з ДВК-89 (тубзона)  до СВК-94.

2. Успіхи у виконанні проекту (випадки з клієнтами, додаткова діяльність за напрямками проекту, налагодження нових партнерських зв’язків, залучення спонсорів, позитивні результати адвокації, позапланове  навчання фахівців проекту тощо. Яким чином зазначені успіхи сприяли реалізації проекту)


  

             Відкрито новий сайт надання послуг при КД Синельниківської ЦРЛ Дніпропетровської області. Це розширило доступ до послуг ВІЛ сервісу всім мешканцям м. Синельниково. Завдяки супроводу соціального працівника 68 клієнтів взято в проект, з них в цьому році розпочали лікування АРТ 50 осіб.

Завдяки програмної діяльності при фінансової підтримці  Європейської комісії (Конвіктус) та Німеччини (GIZ) розширено доступ до послуг для наших клієнтів  з статусом ВПО, а саме: консультації юриста, психолога, курси ПК, семінари «Юридичні питання для ВПО», послуги коворкінг- центру та хостел, які оборудовані в нашому  Центрі «Шанс заради життя» на вул. Бельгійській 3.Завдяки цьому клієнти, які знаходяться зі статусом ВІЛ-позитивні та проживають в межах області мають можливість на момент обстеження знаходитися від 1 до 3-х діб у хостелі,а також скористуватись коворкінг- центром для потрібної для них інформації.

 

 Для цієї категорії клієнтів створені всі умови для повноцінного проживання,а саме:

 

-душова кімната,туалет. Є пральна машина.

-облаштована кухня всіми приладдями;

-кімнати тимчасового пребування мають ліжка,постільну білизну,рушники,предкроватні світильники та плазмені телевізори;

           Налагоджено тісна співпраця з районними центрами Червоного Хреста, постійно надається гуманітарна допомога клієнтам у вигляді одежі для жінок та дітей.

   Проводяться групи  взаємодопомоги для жінок ВПО, які потерпали від насилля, серед них клієнтки 09 М напрямку – 3 особи.

    Завдяки реалізації проекту «OCF+CITICDC», які працюють при п’яти кабінетах довіри налагоджена тісна діяльність мультидисціплінарних команд. Клієнти з кодом 102.1(активні споживачі) супроводжуються кейс-менеджерами проекта та передаються соціальним працівникам в «Школу пацієнтів» для подальшої прихильності до початку лікування.

      При посередництві керівника організації Світлани Калініченко був складений перелік медичних працівників колоній для додаткового навчання по тематиці ВІЛ/СНІДу.На робочій зустрічі при обласном СНІД-центрі був зроблен запит до Києва в ЦО ЛЖВ  Агеєвій Ірині. При її підтримці була надана можливість навчання медичних робітників колоній на курсах у період з березня по квітень 2017 року.

    Здійснюється постійна переадресація ВІЧ- позитивних клієнтів,які звільнюються в цьому році в партнерські організації БО БТ «Всеукраїньска мережа ЛЖВ м. Дніпро» та БО БТ «Всеукраїньска мережа ЛЖВ м. Кривий Ріг».

  Важливим досягненням також слід  відмітити  той факт, то продовж півріччя жоден з клієнтів  напрямку 09М не  припинив приймати АРВ-терапію.

 

                                                Успішні історіі напрямку 09

    Соцпрацівник Шистя Валерій

Працівники ГО «Дорога  життя Дніпро» відвідали реб.центр для тестуваннята  та видачи літературы. При проведенні тестування була виявлена МінОлОл 120281 с позитивним результатом. Працівники проєкта «Зниження  шкоди» передали

Олену мені для надання допомоги в проходжння аналізів и постановки на ДУ в ГЦС.

    В ході бесіди було з’ясовано, що Олена раніше стояла на обліку у фтизіатра та інфекціоніста і навіть приймала АРВ терапію 2 місяца. В результаті відсутності інформаціі щодо лікування  та прихильності к АРВ терапіі  коли Олена відчула себе краще вона перестала приймати терапію. Також з’ясувалось,що Олена хворіла на туберкульоз легенів.З лікуванням туберкульозу було так само:не маючи інформаціі і відчувши себе краще вона через місяць втекла з тубдіспанцера. В зв’язку з цим вона змінила місце проживання. Лікар Інфекціоніст призначив Олені ряд аналізів,а так само КТ органів грудноі клітини. Будучи клієнткою ГО”Дорога життя Дніпро” аналіз КТ був зробленний безкоштовно. За результатами аналізів було виявлено туберкульоз легенів .Олену госпіталізували в тубдіспанцер. З Оленою була проведена оцінка потреб і консультація по захворюванню ВІЛ+ТБ,консультація про прихільність туб. терапіі і АРВ терапіі,про правильний прийом препаратів і проведена бесіда про побічні ефекти і резестентності до препаратів.

     На сьогоднішній день Олена вже чотири місяці приймає АРВ терепію. Фізичне та психологічне сомопочуття покращилось.

Олена познайомилась з хлопцем. Він без ВІЛ статусу. В ході проведення консультацій про дискордантні пари Олена прийняла рішення про розкриття свого статусу. Розмова відбулася, вони залишаються разом.

 

Соц. працівник Колесникова Галина.

З лікарем ГЦС було прийнято рішення розшукати клієнтку Наталю(ТихНаСе161178),яка перебувала на стаціонарному лікуванні в лікарні Швидкоі допомоги,де пройшла обстеження на ВІЛ. Мною був проведений виізд за місцем проживання Наталіі. Клієнтка була знайдена та доставлена до лікаря ГЦС. На момент зустрічі з лікарем,клієнтка не знала про свій статус,але були скарги на втрату ваги,постійну температуру 37.5,слабкість,швидку стомлюваність. Клієнтка перебуває у шлюбі. Було проведено дослідження чоловіка на ВІЛ,він віявився позитивним. Лікар призначив повний обсяг сдачі аналізів. Мною було проведено соц.супровід,також була проведена консультація ”Рівний рівному” про стадіі розвитку ВІЛ,про подвійну проблему ВІЛ+ТБ і була надана псих. підтримка.

    Наталя та іі чоловік були доведені до АРВ терапіі. На даній момент беруть участь в програмі ”Школа пацієнта”. Прихильність до АРВ терапіі висока. Психологічний і фізичний стан покращився.

 

.Соц. працівник Лоза Тетяна  

 В квітні2017 року соц.працівники ГО”Дорога життя Дніпро” за наполяганням завідуючої ГЦС здійснювалі обхід неактивноі дисціплінарноі групи. В ході обходу була виявлена ОроНаЮр050781,яка стояла на обліку з 1999 року,але за весь цей час обстеження не проходила,лікування не приймала. Наталя знала про свій статус,але йти боялася.

     Родина підтримку не чинила. З Наталею була проведена консультація  “рівний -рівному”,запропоновано соц.супровід.

      Наталя пішла на контакт. Вона пішла на консультацію до завідуючоі ГЦС. Були здані аналізи(CD-4,В/Н,нирково-печінковий комплекс). Наша організація надала безкоштовну плівку для рентгену. Був проведен огляд гінеколога та здані аналізи. В ході обстеження було виявлено рак шийки матки. Як тільки прийшли аналізи з ГЦС,була призначена АРВ терапія. Наталя в супроводі соц.працівника ГО “Дорога життя Дніпро” відвідала онколога і так як стадія раку була ще занедбана,вдалося обійтися конусним чищенням,яка залишає можливість в подальшому мати дітей. Наталя отримує послуги в” школі пацієнта”,відвідує групи самодопомоги,приймає АРВ терапію. Чоловік був протестовіний на ВІЛ за допомогою швидких тестів,які надала ГО”Дорога життя Дніпро”. Він виявився негативним. Для повноі впевненості в цьому,в супроводі соц.працівника Г О”  Дорога життя Дніпро”,він здав ІФА в ГЦС.Відповідь негативна. Були дані рекомендаціі пройти обстеження через 6 місяців.

 

 Соц. працівник Кулікова Тетяна

 На ПОШ звернулась клієнтка Вікторія, переселенка з Донецька. Була протестована ДКТ працівниками ПОШ. Результат позитивний. Клієнтка за згодою була передана кейс-менеджеру. У Вікторіі психо-соціальні проблеми. Вона переселенка, СІН, має групу інвалідності ,потребувала в переоформленні групи. Було створено план роботи. Клієнтка пройшла обстеження  в ГЦС-21,з успіхом стала на Д/У. Організація допомогла клієнтці зробити КТ ОГП безкоштовно в супроводі соціального працівніка. Того ж часу клієнтка розпочала прийом АРВ терапіі.Я допомогла Вікторіі переоформити групу інвалідності, супрводжуючи на здачу аналізів і консультаціі спеціалістів. Були пред’явлені адреси громадських організацій і благодійних спільнот, які надають допомогу переселенцям.Було надано соц-супровід в дані організаціі за придбанням допомоги( харчові набори, ваучери на ліки, побутову хімію, засоби особистої гігієни). Кліентка була  проведена на вул.Квірінга,3, де вона була прийнята в проект«Рука допомоги». В пректі вона отримала консультацію юриста, психолога, нарколога і гуманітарну допомогу(речі).На сьогоднішній день самопочуття клієнтки покращилось. Вона добре  прихильна к АРВ-терапии і вдячна своєму соц.працівнику і ГО ” Дорога життя Дніпро” за надання послуг і допомоги.

 

         Соц. працівник Гречанова Світлана

 С МДК з лікарем КД 6 при полікліниці було прийнято рішення розшукати клієнтку Вікторію (СенВіБо120180),яка з 2009 року припинила приймати АРВ терапію. Мною було проведено  виїзд за місцем проживання Вікторіі.

     Клієнтка була знайдена  та доставлена до лікаря кабінета довіри №6.Вона була в поганому фізичному та психологічному стані. Також були скарги на постійну температуру, зниження ваги,слабкість. Лікарем було назначено діагностування КТ ОГП та аналізи у повному обсязі. Було надано соц .супровід на діагностику. Також була проведена консультація «рівний-рівному» про стадіі розвитку ВІЛ,про подвійну проблему ВІЛ+ТБ і була надана психічна підтримка.  Вікторіі були надані карти послуг ГО” Дорога життя Дніпро”

     Клієнтці була призначена АРВ терапія та прифілактика ТБ.Вікторія була долучена до програми «Школа пацієнта»та пройшла усі сесіі. Був надан харчовий набір.Чоловіку Вікторіі, Андрію, зробили тест на ВІЛ. Тест був позитивний. Андрій (БалАнАл140173) здав усі аналізи та став на АРВ терапію. Він також був долучен до програми «Школа пацієнта»та пройшов усі 6 сесій.

      На цей час  у Вікторіі та Андрія  прихильність до АРВ терапіі висока. Фізичний та психічний стан покращився.

 

Соц.. працівник Усікова Олена

У  ГО “Дорога життя Дніпро” звернулась Ліна(ЛегЛіВо040372)щоб пройти тестування на ВІЛ. Аналіз виявився позитивним

     Я провела Ліну для здачи ІФА в ГЦС та для отримання консультаціі лікаря інфекціоніста. Лікар призначив ряд обстежень і рентген. Після отримання результата аналізів,лікар команди МДК призначив клієнтці  КТ ОГП для підтвердження висновку. ГО ”Дорога життя Дніпро”  допомогла Ліні зробити КТ безкоштовно. У  Ліни було виявлено ТБ легенів іі було госпіталізовано  в ГТД №2.

З Ліною була проведена консультація «рівний -рівному»,щодо прихильності до АРВ терапіі . Була проведена оцінка потреб клієнтки.

    Ліна також була долучена до  «школи пацієнта»,вона пройшла усі 6 сесій та отримала харчовий набір.

На даний час  фізичний та психічний стан Ліни покращився.

    За час проходження сесіі у Ліни виробилася 100% прихільності до АРВ терапіі та диспанцерного спостереження. Зараз Ліна закінчує лікування ТБ в стаціонарі та буде переведена на підтримуючу фазу. Стан Ліни стабілізувався.

 

Соц. .працівник Пліско Ірина

У гастроінституті за результатами швидкого експрес-тесту на ВІЛ був виявлений клієнт РедОлОл140186. Клієнт був супроводжений в ГЦС до лікаря для постановки на Д / У та здачи необхідних аналізів. Мною було проведено соціальний супровід, також була проведена консультація про стадіі розвитку ВІЛ / СНІД, про подвійну проблему ВІЛ / ТБ і лікуванні вірусного гепатиту С, про дії АРВ -препаратів на організм, була надана психологічна підтримка.

    Клієнт знаходиться у шлюбі. Було обстеження чоловіка на ВІЛ. Аналіз виявився негативний. Олександру була призначена АРТ терапія, прийом препаратів переносить добре. На даний час бере участь в програмі «Школа пацієнта», прихильність до АРТ-терапії висока. Психологічний і фізичний стан покращився. З клієнтом постійно  підтримується контакт і видавалися дисконтні бланки для проходження діагностики

   

Успішні історіії напрямку 11М и 04М.

Психолог – Демиденко Тетяна.

     З початку моєї діяльності в колоніях на посаді психолога, я стала «заочною» учасницею понад 30-ти життєвих історій. У чомусь вони схожі, чимось дуже сильно відрізняються. Але знайомство з кожною з них починалося з обережністю, недовірою, страхом і в той же час з цікавістю і надією.

Сьогодні я можу з упевненістю сказати, що успішні історії вже є. Хочу виділити деякі з них.

3 людини, які навідріз відмовлялися отримувати лікування (АРТ), успішно почали приймати АРВ-терапію з чітким розумінням важливості, необхідності цього кроку, цілей і завдань АРТ, основних показників для їх контролю (CD4 і ВН).

     У травні один з клієнтів при отриманні чергових результатів аналізів категорично відмовився від отримання АРТ. Після консультації, протягом якої виявляв і заперечення, і торгувався, і навіть заплакав, клієнт прийняв рішення про необхідність почати курс лікування. Він визнав, що мотивація для цього кроку сильна і безкомпромісна: зниження ризику інфікування подружжя і можливість народження здорової дитини.

А ще один з клієнтів, який демонстрував агресію і ворожість до всіх і всього, на сьогоднішній день кардинально змінився. Справа в тому, що, дізнавшись про свій статус, він сказав про це дружині, яка чекала його 3 роки. Дізнавшись про те, що у нього ВІЛ, дружина одразу подала документи на розлучення. Клієнт жив з образою і страхом, що ніколи не зможе знайти другу половинку, припинив приймати терапію, був занурений в свої думки, виявляв апатію, агресію. На сайтах-підтримки для ЛЖВ дізнався про можливість знайомитися і спілкуватися по інтернету, обмінюватися інформацією та досвідом. Хтось з клієнтів починає замислюватися про майбутнє на волі, хтось визначає для себе мотивацію для змін, у кого-то відбувається переоцінка життєвих цінностей, хтось починає правильно розставляти пріоритети …

     Сподіваємося на успішні історії наших клієнтів і надалі.

 

Соц. працівник — Явтушенко Сергій.

        В одній з колоній, консультуючи засуджених, я зустрів свого старого знайомого, з яким дружив з дитинства. Дізнавшись його діагноз, я поцікавився, чи приймає він терапію. Він запевнив, що приймає. Побачивши результати його вірусного навантаження я здивувався і направив його на консультацію до лікаря інфекціоніста, він ухилився від прийому і зізнався, що не п’є таблетки тому, що йому ставало від них погано. Я провів з ним бесіду і пояснив, як важливо не переривати лікування. Для закріплення результату я попросив нашого психолога Тетяну поспілкуватися з ним і підтримати на початку прийому АРТ. Через 3 місяці після початку прийому АРТ за результатами В / Н я побачив позитивну тенденцію. На сьогоднішній день Олександр вже звільнився, продовжує прийом терапії, влаштувався на роботу за моєю рекомендацією. Маю велику надію, що у нього більше не буде переривання АРТ.

 

Соц. працівник — Українцев Євген

     Один з моїх клієнтів, 34 років, колишній наркоспоживач, неодноразово відмовлявся від проходження тесту на ВІЛ, пояснюючи, що менше знаєш — краще спиш. Я налагодив з ним довірчі відносини. Клієнт став частіше цікавитися питаннями з ВІЛ. Я поступово розвіяв всі його страхи, недовіра до лікарів і він зважився пройти тестування на ВІЛ. Результат виявився позитивним, клієнт був у розпачі. Я проконсультував його, пояснив, що треба робити в таких ситуаціях. В результаті він звернувся до лікаря інфекціоніста, дообстежувався. Лікар призначив йому АРТ.  Я постійно був з ним на зв’язку, пояснюючи  вплив початку прийому терапії та побічні ефекти. Всі страхи і труднощі початкового етапу залишилися позаду. Клієнт відчуває себе набагато краще. Відносини між нами зміцнилися. Я вважаю, що впорався зі своїм завданням, тобто допоміг йому в складній ситуації змінити своє життя на краще.

3. Проблемні моменти виконання проекту (причини невиконання пунктів робочого плану та планових показників тощо; які кроки були прийняті для вирішення ситуації)4. Коментарі співробітників БО «МЕРЕЖА» (заповнюється лише співробітниками Мережі ЛЖВ)